Automekaniker Mads Frandsen har taget springet og har startet sit eget autoværksted i Højer. På adressen Vesterkær 1 har han etableret MF Autoservice, et nyt værksted, der tilbyder at reparere, servicere og vedligeholde personbiler.
En drøm gik i opfyldelse
For Mads Frandsen er åbningen af MF Autoservice kulminationen på en længere tids overvejelse om at blive herre i eget hus.
– Jeg har længe gået med en idé om at blive selvstændig, og med MF Autoservice er det lidt af en drøm, der er gået i opfyldelse for mig, lyder det fra indehaver Mads Frandsen.
Med åbningen er han klar til at byde kunderne velkommen i sit nyetablerede værksted, hvor han tilbyder en bred vifte af ydelser.
Personbiler og følgebiler – Bred ekspertise
MF Autoservice tilbyder de klassiske værkstedsydelser, som bilejere har brug for. Mads Frandsen understreger, at han tilbyder følgende for alle bilmærker:
Reparationer – Vedligeholdelse og service – Dækskifte og syn-service – dvs. gøre køretøjet klar til syn
– Jeg har også stor erfaring indenfor komplet opbygning af følgebiler, så det er også en del af pakken hos MF Autoservice i Højer” forklarer Mads Frandsen, der dermed henvender sig til både private bilister og dem med erhvervskøretøjer.
MF Autoservice i Højer har åbent alle ugens hverdage – og kan kontaktes på tlf. 2056 8033.

