- Hvorfor handler jeg i Aldi og min kone i Superbrugsen?
- Fordi Superbrugsen har de bedste frugter, og Aldi fordi her står varerne altid det samme sted.
15% rabat til medlemmerne i Rødekro og en kundeaften i Tønder
Nu på søndag vanker der 15% på alle varer i Superbrugsen i Rødekro. Til medlemmerne vel at mærke. De får garanteret nye medlemmer på den konto, og på den lange bane trofaste kunder. Og du sparer at starte bilen og køre over grænsen når der nu er 15% rabat i Rødekro.
I Tønder har Glaskunsten og Hornvarefabrikken et fælles “åbent-hus-arrangement” torsdag den 3. marts kl. 18.00.
Formålet er, at vise kunderne hvad de to specialforretninger har at byde på, og hvordan nogle af deres produkter og varer fremstilles.
Hvem vidste måske, at de bl.a har en særdeles lækker kaffe og isvin hos Hornvarefabrikken og at der også er særdeles bæredygtig og fancy mode og smykker samt flot pileflet hos Glaskunsten?
Igen, det er for at vise, at vi rent faktisk har det hele i de fysiske butikker med god rådgivning og produkter, der ikke massefremstillet, og er det lidt specielle, som vi alle gerne vil have.

